fbpx

Mesam Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde temizlik ve hijyen esastır. Bu yüzden de belirtilen kurallar doğrultusunda kliniklerimizde hijyen kurallarına riayet edilmesi zorunludur.

Her şubemizin kendisine ait, personelinin uymakla zorunlu olduğu bir hijyen yönetimi

prosedürü vardır. Bu prosedüre göre hareket edilerek, her hastadan sonra kullanılan aletlerin üzerinde kalan ilaç, kan ve malzeme artıkları iyice temizlenerek sabunlu su ile yıkanır, durulanır ve sonra antiseptik solüsyonlu suya atılarak en az yarım saat bekletilir.

Bundan sonra aletler bol su ile durulanıp, kurutularak sterilizasyon için özel poşetler içine konularak poşetlenir. Ve en etkili sterilizasyon yöntemi olan otoklavda basınçlı buhar ile sterilize edilir.

Bu şekildeki strelizasyon ile aletler ilk günkü haline döner. Kliniklerimizde her hasta için tek kullanımlık hasta önlüğü, eldiven, enjektör, tükürük emici, bardak, tabla örtüsü ve maske kullanılır. Hastamızın işlemleri bittikten sonra kullanılan bütün yüzeyler dezenfekte edilir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz<abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*